Home Blog Kolor. Wzór. Kompozycja – strefy łazienkowe Domu Szlachetnych Barw
Kolor. Wzór. Kompozycja – strefy łazienkowe Domu Szlachetnych Barw

Kolor. Wzór. Kompozycja – strefy łazienkowe Domu Szlachetnych Barw

Łazienka niejedno ma imię. Dowód? Pomieszczenia sanitarne w domu jednorodzinnym, nagrodzonym w konkursie Build Architecture Awards. Zobaczcie, jak można urządzić je na różne sposoby – tworząc przestrzenie intymne i klimatyczne, a jednocześnie spójne z koncepcją aranżacyjną pozostałych pomieszczeń.

W domu pokazowym znajdują się dwie większe, pełnowymiarowe łazienki i jedna mała toaleta – wszystkie utrzymane w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Każda z nich zyskała jednak odrębny charakter – dzięki umiejętnie dobranym materiałom wykończeniowym i gustownym dodatkom, nawiązującym do elementów wystroju i kolorystyki całego domu w projekcie wnętrz.

Gustowna geometria

W jednej z dwóch łazienek zdecydowaliśmy się postawić na prosty, choć nieoczywisty wzór i jednorodną, choć zdecydowaną kolorystykę. Króluje w niej biel ścian, zestawiona z brązem mebli i podłogi. W tej stonowanej kompozycji na pierwszy plan wysuwa się intensywna, salonowa zieleń frontów zabudowy stolarskiej, powtórzona we wnęce okiennej. Ceramika na ścianach to kafelki ułożone we wzory, jakie dotąd spotykaliśmy głównie na podłogach – w drewnianych jodełkach oraz mozaikach parkietowych. Utrzymane w zieleni fugowanie tworzy geometryczne linie, zmieniając białe płytki w atrakcyjny motyw. Całość uzupełnia owalne i ciepłe światło lamp w długich, metalowych oprawach.

Satynowa zieleń na pierwszym planie.

Orientalne beże i brązy

Podczas gdy pierwsza z łazienek koresponduje z salonową zielenią, druga swobodnie nawiązuje do mozaikowej tapety w jadalni. Na dwóch ścianach ułożono duże kafle w delikatne wzory, utrzymane w beżach i brązach lekko przecieranych błękitem – całość przypomina tradycyjne, odkrywane po latach orientalne wzory. Oprawiono je w biało-brązowe połączenie mebli i sprzętów, tworząc subtelną, ciepłą, przytulną atmosferę. Tu również w aranżacji wnętrza powtórzono owalne lustra i punktowe oświetlenie.

Trawa, mięta i kamień

Toaleta to kompozycja gładkiej struktury marmuru oraz ceramiki ściennej o nieregularnej powierzchni. Ciemniejszy beż podłogi, jaśniejszy ścian oraz zielono – miętowe odcienie połyskliwych płytek to zestaw elegancki i nieoczywisty, korespondujący z kolorystyką dziennej części użytkowej. Ściana pokryta nierównomiernie ułożonymi prostokątami przegania nudę, a w zamian wprowadza element dynamiki kształtów i gry światła, płynącego ze zwisających kloszy w kształcie kul. Całość stanowi piękne tło dla białego wyposażenia i chromowanej armatury, doskonale sprawdzi się również w projekcie małego mieszkania

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183