Home Blog Łazienka z kolorystycznym akcentem
Łazienka z kolorystycznym akcentem

Łazienka z kolorystycznym akcentem

Urządzając łazienkę użytkownicy często decydują się na beże, brązy i szarości. Tymczasem ta niezwykle praktyczna oraz istotna przestrzeń domu nie musi wypadać blado na tle pozostałych pomieszczeń. Udowadniamy, że kolor czuje się w niej równie doskonale!

Łazienka kojarzy nam się zazwyczaj z wodą, relaksem oraz sterylną czystością. Kolory, jakie najczęściej wybieramy do jej aranżacji wnętrza, są odzwierciedleniem tych skojarzeń. Jest jeszcze druga strona tego medalu. Wykończenie łazienki wiąże się zazwyczaj ze sporym kosztem, dlatego wybieramy takie barwy, które stworzą przestrzeń ponadczasową, neutralną, zawsze pasującą do reszty mieszkania.

Takie podejście jest bardzo dobrym kierunkiem, jednak nie oznacza tym samym, że musimy całkowicie rezygnować z szerszej palety kolorów i wzorów. Jest wiele sposobów na to, by nadać pomieszczeniu „rumieńców”. Co więcej – nie wymaga to przeprowadzania gruntownego remontu. Dziś dzielimy pomysłami i przykładami rozwiązań, które zastosowaliśmy w naszych projektach wnętrz.

Małe drobiazgi o wielkim znaczeniu

Najprostszą i zarazem najmniej kosztowną metodą na wprowadzenie koloru do wnętrza jest odpowiedni dobór akcesoriów. Ręczniki, dywaniki, pojemniki kosmetyczne czy kosze na pranie to elementy standardowo obecne w tym pomieszczeniu, a oferta rynkowa pozwala nabyć je w dowolnie wybranej kolorystyce. Możemy trzymać się jednego koloru lub krążyć wokół niego, komponując dodatki w różnych tonacjach i odcieniach. Ten prosty zabieg pozwala zmienić wystój łazienki bez większego wysiłku, a co najważniejsze – modyfikować go bez potrzeby remontu.

Akcesoria w kolorze ożywią wnętrze

Zabudowa w roli pierwszoplanowej

Jak przeobrazić prostą, stonowaną łazienkę w kolorystyczny majstersztyk? Jedną z odpowiedzi  jest zastosowanie frontów meblowych w zdecydowanych, mocnych barwach. Wybór tych kolorów może, ale wcale nie musi być spójny z wystrojem reszty mieszkania – to dobry sposób na to, by z jednej strony zaskakiwać, a z drugiej – nadać niewielkiemu zazwyczaj wnętrzu całkowicie odrębny charakter.

Wybrany kolor możemy zastosować tylko w jednej szafce, np. pod umywalką, lub we wszystkich częściach zabudowy. Możemy powiązać go z barwą fug kafelkowych lub drobnych elementów terakoty – możliwości jest tak wiele, jak wiele jest koncepcji na to wnętrze. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest możliwość stosunkowo łatwej zmiany – fronty można zmienić bądź przemalować, a tym samym subtelnie zmodyfikować wystrój wnętrza. 

Ściany mają głos

Ściany w pomieszczeniach dziennych łatwo przemalować – w łazience zwyczajowo stosujemy glazurę bądź terakotę, których zmiana jest i kosztowna, i czasochłonna, więc wszystko należy uwzględnić podczas projektowania wnętrza domu. Jednak wybór płytek w stonowanych barwach, choć zdecydowanie najlepszy, wcale nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z innych kolorów czy wzorów.

Na rynku dostępne są płytki ceramiczne nawiązujące do orientalnych wzorów, a te białe czy beżowe z powodzeniem można skomponować z mocniejszą kolorystycznie fugą. Do naszej dyspozycji pozostają także fragmenty ścian, które również można wykorzystać do wprowadzenia koloru do wnętrza – przez pomalowanie bądź pokrycie wzorzystą tapetą. Nawet sufit, „traktowany” często na biało, jest idealnym miejscem na mocną barwę, zaskakującą na samym wejściu, dynamizującą i napełniającą energią.

Podobnie jak przestrzenie dzienne, tak i łazienka może mieć wiele imion i wcale nie musi być nudna. Wykorzystanie prostego zabiegu bądź ich kompozycji może przeobrazić ją w pomieszczenie, w którym chce się przebywać – często znacznie dłużej niż wymagają tego codzienne czynności.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183