Home Blog Magia świąt w zgodzie z naturą
Magia świąt w zgodzie z naturą

Magia świąt w zgodzie z naturą

Tradycja, choć powtarzana co roku, wcale nie musi być nudna. Nowoczesne trendy aranżacji przestrzeni na tę okazję proponują nam wiele designerskich rozwiązań, jednak wcale nie trzeba się ich ściśle trzymać. Dziś prezentujemy kilka ciekawych pomysłów dla tych, którzy marzą o świątecznym wystroju w klasycznej i naturalnej stylistyce.

Nieodzowny element świąt – choinka w swoich różnych odmianach oraz naturalne dodatki. Oto nasza propozycja na tegoroczną gwiazdkową aranżację. Korzystając z ich bogactwa stworzymy unikatowe ozdoby, które wpiszą się we wnętrza o różnej stylistyce, jednocześnie przywołując i kreując najcenniejsze wspomnienia nasze i naszych bliskich.

Zaczerpnięte z natury

Podstawą świątecznej aranżacji wnętrza w zgodzie z naturą jest igliwie. Poza choinką, najlepiej zaopatrzyć się w różnego rodzaju zielone gałązki – te z powodzeniem można zdobyć w punktach sprzedających drzewka czy w sklepach ogrodniczych. Tradycyjny świerk, jodła koreańska i kaukaska, sosna, sosna wejmutka z miękkimi igłami, a nawet ogrodowe tuje – to doskonałe materiały na wieńce, girlandy, stołowe bukiety czy drobne ozdoby przy nakryciach. Nawiązaniem do choinki będą też jej popularne dziś miniaturki – doniczkowe cyprysiki w różnych odcieniach i rozmiarach. Do tworzenia ozdób również wybierzmy dodatki naturalne – szyszki różnego kształtu i koloru, kawałki kory, plastry suszonych owoców, laski cynamonu, a także zimowe gałązki ostrokrzewu z owocami, które pasują do projektu wnętrz każdego mieszkania. Doskonale urozmaicą zastawę z białego lub czystego szkła i światło prostych, jednobarwnych świec.

Gwiazda wieczoru

Obiektem naturalnych aranżacji może być również największa gwiazda wigilijnego spektaklu – choinka, która powinna się znaleźć nawet w projekcie małego mieszkania. I choć pod pojęciem tym kryją się różne typy drzewek, zawsze będzie jej do twarzy z ozdobami z prostych, organicznych materiałów, wykonanych samodzielnie bądź zakupionych u rękodzielników. Do dekoracji choinki warto wykorzystać szyszki,  suszone owoce, pierniki i piernikowe ciasteczka, a także przezroczyste bombki wypełnione słodyczami i bakaliami, a nawet – kłębkami bawełny czy rafią. Idealnie wpiszą się w taką choinkę ręcznie wykonane ozdoby – drobne wycinanki ze sklejki, gwiazdki z papieru i słomek, czy makramowe aniołki, wieszane na prostych tasiemkach i sznurkach. Możemy zrezygnować z lamety czy sztucznych łańcuchów, a za to – uzupełnić całość lampkami w formie świeczek.

Oczekiwani goście   

Oczekiwane w ten wieczór prezenty trochę czasu spędzą pod naszą choinką, więc je również możemy potraktować jako element dekoracji w naturalnym stylu. Do pakowania upominków użyjmy szarego papieru, który można samodzielnie ozdobić świątecznym motywem. Błyszczące wstążki z tworzywa sztucznego zastąpmy bawełnianymi tasiemkami, sznurkiem jutowym, włóknami rafii. Do zdobienia wiązań warto użyć wszystkich wymienionych wyżej elementów – igliwia, gałązek ostrokrzewu, szyszek, suszonych owoców, lasek cynamonu, pierników czy nawet zawieszkowych ozdób, które później mogą znaleźć się na choince.

Świąteczny stół, choinka i prezenty to tylko niektóre z obszarów, które możemy poddać naturalnej, świątecznej aranżacji. Jej elementy warto umieścić w różnych częściach mieszkania, również w sypialni czy łazience, ozdobić nimi abażury lamp, a nawet przygotować z nich drobne części świątecznych kreacji. Do dyspozycji mamy bogactwo materiałów pochodzących prosto z natury.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183