Home Blog Miejska dżungla – aranżujemy balkon i taras z ZAROSŁO
Miejska dżungla – aranżujemy balkon i taras z ZAROSŁO

Miejska dżungla – aranżujemy balkon i taras z ZAROSŁO

Kontakt z naturą to dla wielu z nas sposób na odnalezienie spokoju i harmonii. Obecność roślin sprzyja wyciszeniu i relaksuje, dlatego warto uwzględnić je w aranżacji wnętrza mieszkania. I nie chodzi tylko o jego wewnętrzne strefy. Dzięki współpracy z ZAROSŁO prezentujemy, jak proste może być zorganizowanie własnego miejskiego ogrodu na balkonie lub tarasie, by cieszyć się zielenią przez cały rok.

Efekt miejskiej dżungli to zdecydowanie jeden z kluczowych trendów współczesnych aranżacji. Udowadnia, że własny kawałek ogrodu można stworzyć niemal wszędzie, wykorzystując do tego rozmaite instalacje dedykowane tak mieszkaniom, jak i przestrzeniom balkonowym. Szczególne pole dla wyobraźni stanowią te ostatnie – w ich przypadku warto skorzystać z oferowanej na rynku usługi aranżacji niewielkich nawet tarasów i zaprojektowanie odpowiednich kompozycji roślinnych. Popularnością cieszą się dziś zwłaszcza swobodne zestawienia pozwalające stworzyć efekt nieposkromionej, dzikiej roślinności – rodem z tropikalnych lasów.

Aranżacja na każdą tonację

Miejska dżungla to doskonałe tło dla urządzenie tarasu w dowolnym stylu – od oszczędnego, industrialnego loftu, poprzez stonowany wystrój tradycyjny, aż po artystyczne boho. Naturalna zieleń, dostępna w setkach odcieni i form to element, który świetnie współgra z każdym projektem wnętrz – bądź jako tło, bądź jego główny element. Zaaranżowany bujną zielenią taras będzie idealnym przedłużeniem każdego wnętrza, również dla projektu apartamentu – pozwoli wydzielić prywatną strefę relaksu i piękny widok do podziwiania za oknem.

Aranżacja miejskiej dżungli jest prostsza niż nam się wydaje. Projekty marki Zarosło pozwalają rozstać się z mitami i uczynić tę koncepcję dostępną dla każdego.

Miejska dżungla przez cały rok

Pierwszym mitem, który krąży wokół pomysłu miejskiej dżungli, jest jej skojarzenie z roślinami tropikalnymi i idące za nim przekonanie, że jest efektem jednosezonowym, który dobrze wygląda wyłącznie latem. Okazuje się jednak, że można go z równym powodzeniem osiągnąć z wykorzystaniem gatunków właściwych naszej strefie klimatycznej.

W autorskich aranżacjach stosujemy rośliny, które świetnie poradzą sobie z panującymi w Polsce temperaturami, z uwzględnieniem tych zimowych, a do tego – są zielone nie tylko latem. Ich odpowiedni dobór oraz umieszczenie w przemyślanych, ułatwiających pielęgnację instalacjach, pozwala cieszyć się efektem miejskiej dżungli przez cały rok. Naszym klientom polecamy również wykorzystanie stonowanego oświetlenia – wydobywając piękno roślin po zmroku, potęguje nastrój wprost z klimatycznego lasu – mówi Monika Jończyk, współwłaścicielka firmy Zarosło.

 

Zielony zakątek dla każdego

Drugim mitem, przez który często już w przedbiegach rezygnujemy z planów aranżacji tarasowego ogrodu, jest przekonanie, że posiadanie miejskiej dżungli oznacza ciągłe obowiązki oraz konieczność nabycia wiedzy o hodowanych roślinach i ich pielęgnacji. Odpowiedni dobór roślin oznacza jednak wyłącznie konieczność ich regularnego podlewania – to zagadnienie, które można zautomatyzować z zastosowaniem dedykowanych instalacji.

Szczegółowa wiedza nie jest niezbędna – w tym zakresie wspieramy naszych klientów na wszystkich etapach aranżacji oraz pielęgnacji miejskiej dżungli. Wiemy też z doświadczenia, że dla wielu osób posiadanie własnego ogrodu okazuje się być zaczątkiem nowej pasji. Pasji, którą można rozwijać w sposób ograniczony jedynie posiadaną przestrzenią. Rośliny potrafią się odwdzięczać, a to, co dziś wydaje się drobną uciążliwością, za jakiś czas może stać się główną czynnością relaksacyjną – nieocenionym odpoczynkiem w otoczeniu zieleni – dodaje Monika Jończyk.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183