Home Blog Mieszkanie pod klucz z KODO a projekt z nadzorem autorskim – wyjaśniamy różnice
Mieszkanie pod klucz z KODO a projekt z nadzorem autorskim – wyjaśniamy różnice

Mieszkanie pod klucz z KODO a projekt z nadzorem autorskim – wyjaśniamy różnice

Zakup domu czy mieszkania to dopiero początek drogi, prowadzącej do wymarzonego lokum. Kolejną decyzją jest wybór firmy oferującej wykończenie „pod klucz” według indywidualnego projetu. Co to oznacza w praktyce? Gwarancję efektu i mniej stresu podczas samej realizacji.

Urządzanie wnętrza to pracochłonny i długotrwały proces. Wiąże się często z wieloma dylematami, które wymagają zarówno znajomości rynku, wrażliwości estetycznej, jak i specjalistycznej, kompleksowej wiedzy budowlanej czy materiałowej. Dzięki temu możliwe staje się zaplanowanie aranżacji idealnej oraz wcielenie jej w życie, co więcej – w założonym budżecie i w ramach czasowych.

Realne przejęcie procesu realizacji

Oddanie procesu urządzania domu lub mieszkania w ręce specjalistów znacznie ułatwia jego realizację – zdejmuje z właściciela większość obowiązków związanych z nadzorowaniem podwykonawców, dostarczaniem materiałów i stałą kontrolą nad przebiegiem prac. Na rynku mieszkaniowym dostępne są dwa rodzaje tego typu usług – realizacja projektu wnętrza z nadzorem autorskim oraz wykończenie mieszkania pod klucz. Praktyczne różnice pomiędzy nimi przedstawiamy w poniższej tabeli.

Wykończenie wnętrza z nadzorem autorskimWykończenie wnętrza „pod klucz”
Indywidualny projekt wnętrza z dokumentacją wykonawczą i zestawieniem materiałówTak – koszt od 150-300 zł/m2Tak, w cenie realizacji
Kontraktacja Inwestor kontraktuje umowę z każdym wykonawcą.Jeden kontrakt na całą realizację.
WykonawcyPropozycja wykonawców do współpracy od projektanta lub współpraca z wykonawcami proponowanymi przez inwestora.Realizacja przez zespoły wykonawcze KODO – ponad 300 fachowców.
Termin realizacjiWg dostępności wykonawców. Konieczność koordynacji oraz planowania poszczególnych etapów prac oraz dostosowywania ich do harmonogramów dostępności poszczególnych dostawców i usługodawców.Gwarantowany w umowie. Koordynowany systemowo pod względem logistyki produktów oraz następowania po sobie czynności wykonawczych.
Nadzór autorskiKonsultacje z wykonawcami pod kątem zgodności realizacji z projektem.Odpowiedzialność firmy za zgodność z projektem.
Materiały budowlaneRekomendowane przez projektanta, proponowanie miejsca zakupu przez projektanta. W cenie produktów możliwe ukryte koszty prowizji dla projektanta.
Kontraktowane przez inwestora.
Wszystkie materiały zapewnione przez firmę wg zaakceptowanego zestawienia, będącego częścią dokumentacji projektowej. Odpowiedzialność za produkty – dostępność, logistykę oraz gwarancja i serwis po stronie KODO.
BudżetKontrola nad budżetem po stronie inwestora.Gwarancja zadeklarowanego na początku prac projektowych budżetu. Kontrola i odpowiedzialność po stronie KODO.
GwarancjaOdpowiedzialność za usługi i produkty po stronie każdego z dostawców lub usługodawców z osobna.Gwarancja na całość realizacji 24 miesiące. Serwis pogwarancyjny zapewniony przez KODO.

Indywidualny projekt wnętrza w cenie

Najważniejszym elementem w obu przypadkach jest indywidualny projekt wnętrz. Warto zwrócić na niego uwagę, porównując usługi dostępne na rynku. Tym bardziej, że w ofercie firm zajmujących się wykończeniem wnętrz „pod klucz” często pakiety nie obejmują usługi projektowania. W przypadku współpracy z architektem wnętrz kupujemy projekt wnętrza oraz nadzór. Obejmuje on kontrolę realizacji założeń projektu, jednak z wyłączeniem odpowiedzialności, kontraktacji z poszczególnymi podwykonawcami oraz kontroli nad budżetem. Te wciąż leżą po stronie inwestora. Inaczej wygląda współpraca z pracownią KODO. W cenie mamy zarówno projekt autorski, jak również kontrolę nad jego wdrożeniem, budżetowaniem oraz końcową weryfikacją.

Efekt gwarantowany

Co zyskujemy zlecając kompleksowe zaprojektowanie wnętrza z KODO? Przede wszystkim indywidualne podejście, doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby przyszłych mieszkańców oraz w doborze metod ich realizacji. Tysiące zrealizowanych wnętrz pozwalają projektantowi korzystać z szerokiego spektrum funkcjonalnych rozwiązań oraz materiałów dostępnych na rynku. Korzyścią nie do zastąpienia jest pewność, że nasz cel zostanie osiągnięty przy całkowitym przeniesieniu na pracownię uciążliwych obowiązków związanych z jego realizacją.

Kluczowe korzyści współpracy z KODO to gwarancja efektu, budżetu, terminu oraz wykonawstwa. Projekt otrzymujemy w cenie, a odpowiedzialność za jego realizację przechodzi na pracownię.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183