Home Blog Modna kuchnia 2018 – trendy kuchenne
Modna kuchnia 2018 – trendy kuchenne

Modna kuchnia 2018 – trendy kuchenne

Niewątpliwie wiodący trend znamy wszyscy. Od lat w aranżacji wnętrz rządzą białe lakierowane fronty kuchenne. Biel optycznie powiększa przestrzeń, unikamy efektu zagracenia, a jasne wnętrze jest neutralne w odbiorze.

W zależności od zasobności portfela, możemy wybierać pomiędzy frontami laminowanymi, akrylowymi, szklanymi i lakierowanymi. Naturalnie, każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Lakierowane fronty dają nam dużą swobodę wyboru. Nowoczesne gładkie lub stylizowane, bardziej klasyczne, z różnymi frezami. Kolor bieli też przestaje być oczywisty, możemy wybierać spośród wielu cieplejszych lub chłodniejszych odcieni. Decydując się na ten materiał, możemy również zrezygnować z uchwytów. I pojawia nam się nowy trend: kuchnie bezuchwytowe.

Gładki front bez uchwytu jest najłatwiej utrzymać w czystości. Należy jednak pamiętać, że jest to materiał dość delikatny. Lakier na szafkach zachowuje się podobnie jak ten na samochodzie – łatwo go zarysować lub obić.

Drewno i biel niczym Yin i Yang

Klienci, którzy decydują się na mieszkanie pod klucz, często oczekują zaprojektowania i wykonania przytulnych kuchni. Marzy im się biel, ale chcą uniknąć efektu sterylności. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie bieli z elementami drewnianymi lub drewnopodobnymi.

Najczęściej klienci wybierają laminaty lub forniry. Stosujemy je wówczas tylko na górnych szafkach i blacie, dół pozostawiając biały. Wybrany kolor z zasady powinien korespondować z odcieniem paneli lub deski podłogowej.

Szkło w kuchni zamiast płytek

Pas techniczny, czyli przestrzeń pomiędzy dolnymi i górnymi szafkami to miejsce, gdzie odchodzimy od standardowych rozwiązań. Ze ścian znikają płytki, a zastępuje je lacobel, szkło hartowane lub laminat. Lacobel to rodzaj szkła, któremu kolor nadaje podklejony pod spodem materiał. Możemy wybierać spomiędzy kilkunastu kolorów, a najlepiej sprawdzi się w kuchniach z płytami indukcyjnymi.

Szkło hartowane daje nam nieograniczony wybór kolorystyczny. Na szkło możemy nadrukować dowolny obraz w dużej rozdzielczości np. zdjęcie z wakacji, geometryczne wzory, dowolne kolory.

Z kolei decydując się na laminat, najlepiej powtórzyć wzór wybrany na blat lub szafki.

Sprytne systemy kuchenne

To jest naszym zdaniem największy trend ostatnich lat w projektach wnętrz. Klienci oczekują nie tylko ładnego, ale i praktycznego wnętrza. Nowoczesne systemy kuchenne do szafek narożnych, szafki spiżarniane, które pozwalają nam przy pomocy jednego ruchu obejrzeć całą zawartość  szafki. Szuflady z sortownikami na śmieci, z coraz popularniejszym rozwiązaniem SERVO, który po dotknięciu szuflady np. kolanem automatycznie ją wysuwa. Znika wtedy problem brudnych rąk.

Zdjęcia, które oglądacie w tym artykule to kilka opisanych przykładów spośród naszych realizacji. Dla pełnej inspiracji, odwiedźcie galerię zdjęć, w której znajdziecie jeszcze więcej modnych kuchni.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183