Home Blog Motyw drewna – modny z natury
Motyw drewna – modny z natury

Motyw drewna – modny z natury

Znany i stosowany w aranżacji wnętrz od wielu lat, wywołuje poczucie bliskości z przyrodą oraz sprawia, że wnętrze staje się ciepłe i przytulne. Motyw drewna, bo o nim mowa, to ulubieniec architektów, a także właścicieli nowoczesnych mieszkań. Powodów jest co niemiara, a pomysłów na jego wykorzystanie jeszcze więcej. Oto kilka sprawdzonych inspiracji, które pozwolą odkryć jego prawdziwy charakter.

Nie tylko na froncie

Dekory imitujące drewno odnajdą się na wielu płaszczyznach. W poziomie, np. w postaci blatów kuchennych, stołów, stolików i półek, oraz w pionie – w formie frontów szafek, wysp, a nawet zagłowia w sypialni. Wzory inspirowane jego strukturą spotkamy także w łazienkach – na płytkach i zabudowach. W każdej z tych sytuacji liczy się jego faktura i odcień. Charakterystyczne zabarwienie, zestawione z odpowiednimi kolorami oraz materiałami, a także przebieg usłojenia i wzór, np. jodełki, mają istotny wpływ na aranżację i mogą całkowicie odmienić wnętrze – tchnąć w nie nowe życie.

Coś pomiędzy

A gdyby tak… zamiast mozaikowych pytek lub szklanej osłony zaaranżować przestrzeń między szafkami kuchennymi w sposób mniej oczywisty? Jak? Na przykład za pomocą specjalnych, odpowiednio zaimpregnowanych płyt z naturalnym motywem drewna. Charakterystyczne usłojenie, ciepłe lub chłodniejsze odcienie i wyrazista struktura będą pięknie korespondować z gładkimi frontami mebli. Oryginalnie!

Zgrana para

Drewno szuka kompana. Najlepiej, gdy pod pewnymi względami stanowi jego przeciwieństwo. Z natury ciepłe, przytulne i niejednolite, dobrze czuje się w towarzystwie surowego betonu, chłodnych barw i gładkich powierzchni. Lubi się wyróżniać i wysuwać na pierwszy plan. Wystarczy przyjrzeć się aranżacji w projekcie wnętrz, w której szarości połączono z motywem drewna, by zrozumieć jego naturę. No tak – i wszystko jasne, a duet zgrany!

Główny motyw

Na tapecie? Nie! Zamiast. Drewno lubi być w centrum uwagi. Do tego stopnia, że potrafi zdetronizować najbardziej popularne sposoby aranżacji ścian. Okładzina, cegła, beton – wszystkie schodzą na dalszy plan, gdy TEN wkracza na scenę. Dobrze prezentuje się w świetle, szczególnie, gdy występuje w wielowymiarowej formie. Skupia na sobie uwagę i zastąpi niejedno dzieło sztuki.

Motyw drewna odważnie wkroczył do nowoczesnych wnętrz w projektach apartamentów. Przestał być kojarzony z przebrzmiałymi trendami, bogato wykończonymi meblami czy z ludowością i folklorem. Może zasługą było to, że zyskał nowe oblicze, a nam szczególnie przypadły do gustu jego chłodniejsze odcienie? Albo też dostrzegliśmy jego potencjał aranżacyjny w kontekście tęsknoty za tym, co naturalne, proste i autentyczne… Bez względu na to, jakie były tego stanu rzeczy przyczyny, otworzyliśmy drzwi i zaprosiliśmy go naszych mieszkań. Mamy nadzieję, że zagości z nami na dłużej!

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183