Home Blog Nastrojowo, ciepło, szlachetnie – urządzamy nowoczesny pokój dziecięcy
Nastrojowo, ciepło, szlachetnie – urządzamy nowoczesny pokój dziecięcy

Nastrojowo, ciepło, szlachetnie – urządzamy nowoczesny pokój dziecięcy

Wystrój pokoju dla dziecka to temat rzeka. W ostatnich latach na rynku pojawia się coraz więcej projektów wnętrz, a wraz z nimi dekoracji, przeznaczonych do tej strefy. Jest wśród nich wiele standardowych motywów, dlatego warto postawić na coś, co wyróżni tę przestrzeń, pozostawiając ją spójną z wnętrzem całego domu czy mieszkania.

Dom Szlachetnych Barw, nagrodzony w konkursie Build Architecture Awards, to dokonały przykład unikalnej przestrzeni, w której znalazło się miejsce również na pokój dziecięcy. Dołożyliśmy wszelkich starań, by uczynić ją przyjazną dla dziecka, lecz wciąż nowoczesną i niepowtarzalną w wystroju oraz funkcjonalności.

Kolory, czyli jak wyjść poza schemat

Pokój dziecka w zrealizowanej aranżacji wnętrza w Warszawie.

Kolorystyka pokoju dziecięcego to element, który chyba najtrudniej przełamać. Tradycja przywiązuje nas do stosowania standardowych barw, bardzo silnie powiązanych z płcią dziecka. Nie musimy z nich rezygnować, ale z pewnością warto je przełamać. Sięgajmy po mniej zwyczajowe palety, które w nieoczywisty sposób pozwolą z jednej strony wykreować pomieszczenie unikalne i przyjazne dla dziecka, a z drugiej subtelnie powiązać jego wystrój z aranżacją całego mieszkania.

Przykładem takiego podejścia jest nasz Dom Szlachetnych Barw. W przestrzeni dla dziecka znajdziemy mnóstwo zwyczajowych elementów – lekkie, jasne meble, białe i różowe dodatki. Są one jednak umieszczone w otoczeniu bardziej zdecydowanym w tonacji, nawiązującym do pozostałych części mieszkalnych. Zastosowaliśmy tu ciemniejsze fragmenty ścian oraz sprzętów, tapety w zdecydowany wzór oraz ciemne zasłony. Takie zestawienie tworzy przestrzeń ewoluującą wraz z dzieckiem – taką, którą można łatwo przeorganizować z biegiem lat w przestrzeń nastoletnią, a później nawet dorosłą. Dodatkową zaletą jest korespondencja kolorystyki z przewijającym się w całym domu motywem ciemniejszych i jaśniejszych akcentów.

Meble i dekoracje – niech będzie inaczej

Pokój dziecka w wykończonym mieszkaniu pod klucz w Warszawie.

Kolorystyka to jedno – równie ważną kwestią jest odpowiedni dobór mebli oraz dekoracji. Do pokoju dziecięcego w Domu Szlachetnych Barw wybraliśmy sprzęty poniekąd standardowe, ale unikalne w formie. Lekkie, jasne szafy, białe biurko i krzesło – tradycyjne w swoim kształcie – stanowią doskonałe tło dla innych, już mniej oczywistych elementów. Uwagę przyciąga łóżko, wykończone przestrzenną formą, którą łatwo uzupełnić o zasłony, moskitiery czy, tak jak w prezentowanym przykładzie – bombkowe świecące girlandy, tworzące przytulny, ciepły nastrój. Jego przeciwwagą są półki naścienne, pufy czy dywany – proste i zdecydowane w swojej ciemniejszej kolorystyce. Atmosferę budują strukturalne, przypominające obłoki abażury lamp sufitowych oraz utrzymane w pastelowych barwach lampy stojące. Ilość punktów świetlnych i ich rozmieszczenie pozwala dowolnie kreować tę przestrzeń światłem i jego natężeniem.

Uwagę przyciąga łóżko

Pokój, który rośnie wraz z dzieckiem

Wybór kolorystyki oraz umeblowania pokoju dziecięcego jest w tym przypadku bardzo przemyślany. Pasuje do dziecka w różnym wieku i, co ważne, jest na tyle elastyczny, że umożliwia łatwe modyfikacje. Drobne zmiany dekoracji czy nawet pojedynczych sprzętów pozwolą łatwo dopasować przestrzeń do wieku dziecka czy jego rozwijających się z wiekiem  zainteresowań. Wszelkie zmiany pozostawią jednak tę przestrzeń spójną samą w sobie, unikatową, ale wciąż pasującą do wystroju całego domu.

Pokój dziecka w domu wykończonym pod klucz w Warszawie.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183