Home Blog Nieszablonowe dekoracje – Wielkanoc w nowej odsłonie
Nieszablonowe dekoracje – Wielkanoc w nowej odsłonie

Nieszablonowe dekoracje – Wielkanoc w nowej odsłonie

Wielkanoc to czas wypełniony tradycją – zarówno w sferze kulinarnej, jak i wystroju wnętrza. Jednak chcąc uczynić te święta wyjątkowymi, warto sięgnąć po nieoczywiste rozwiązania dekoracyjne i nadać motywom świątecznym odświeżoną, nowoczesną formę!

Wielkanocne dekoracje kojarzą się przede wszystkim z pisankami, pisklętami, zającami oraz gałązkami kwitnącej wierzby – motywami, które co roku powtarzają się w większości polskich domów. Chcąc stworzyć nieszablonową, nowoczesną aranżację wnętrza, wcale nie musimy z nich rezygnować – wystarczy, że zaprezentujemy je w nowej odsłonie.

Pomysły prosto od natury

Naturalne motywy i ich nieoczywiste formy to w sferze wielkanocnych aranżacji gwarancja niepowtarzalnego efektu. Zamiast pisanek, wybierzmy jajka przepiórcze i kurze, a nawet strusie, w ich naturalnych barwach. Zieleń rzeżuchy i bukszpanu zastąpmy mchem, pędami paproci i gałązkami bluszczu, a nawet – bardziej egzotycznymi roślinami. Zamiast siana wykorzystajmy rafię oraz kawałki surowego drewna i umieśćmy je w prostych naczyniach z bezbarwnego szkła. Zrezygnujmy z tradycyjnego obrusa. W zamian za to użyjmy jutowych tkanin oraz bibuły w naturalnych kolorach, a całość okraszmy barwami owoców. Pamiętajmy również o tym, że natura nie posługuje się linijką – odrzućmy więc porządek i symetrię na rzecz naturalnej swobody i pozornego nieładu.                                                                                    

Śniadanie podane do łóżka

Kolejna zasada – w wielkanocnych dekoracjach nie ograniczaj się tylko do stołu czy jadalni. Wykorzystaj przestrzeń całego mieszkania, a w doborze ozdób kieruj się z jednej strony umiarem, z drugiej – spójnością stylistyczną i kolorystyczną. Zdecyduj się na kilka pomysłów, ale powtórz je w różnych strefach wnętrza i w różnej formie. Mogą to być gniazdka z rafii czy kawałki mchu ozdobione świątecznym motywem, ułożone na meblach czy zawieszone na ścianach. Bardzo efektownym pomysłem są ozdoby w szkle. Proste naczynia można wypełnić kompozycjami z jajek, kory, mchu i liści. Nie zapominajmy o pomieszczeniach takich jak łazienka czy sypialnia – im też należy się odrobina świątecznej uwagi.

Wiosenne dekorowanie sypialni

Nowa elegancja – swoboda i kreatywność

Prostota i naturalność w nieoczywistej formie – to najlepsza recepta na nowoczesne, piękne projekty wnętrz. Ta sama zasada dotyczy świątecznych dekoracji, które wcale nie muszą kojarzyć się z powtarzalnością. Kompozycje oraz materiały, jakie mamy do dyspozycji, pozwolą co roku stworzyć nową i niepowtarzalną atmosferę świąt. Podstawą jest odwaga w sięganiu po niestandardowe rozwiązania i odrobina nonszalancji w tworzeniu zestawień, gdzie pomocny jest architekt wnętrz. Dzięki temu z prostego wnętrza stworzymy przestrzeń odpowiednią na ten wyjątkowy czas – niecodzienną i oryginalną.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183