Home Blog Odbiór mieszkania od dewelopera – na co zwrócić uwagę?
Odbiór mieszkania od dewelopera – na co zwrócić uwagę?

Odbiór mieszkania od dewelopera – na co zwrócić uwagę?

Najważniejsze są układy

Najlepiej zacząć od sprawdzenia, czy układ mieszkania jest zgodny z rzutem załączonym do umowy. Wydaje się to sprawą oczywistą, ale wierzcie nam – nie zawsze tak jest. Przejdźmy się z rzutem po wszystkich pomieszczeniach, sprawdźmy, czy na pewno ściany zostały ustawione we właściwych miejscach oraz czy układ przyłączy elektrycznych i hydraulicznych pokrywa się z rzutem.

Porównaj umowę ze stanem rzeczywistym

Dokładnie przeczytajcie umowę i upewnijcie się, czy deweloper dostarczył głowice do grzejników, kratki wentylacyjne oraz osprzęt elektryczny. Sprawdźcie, czy standard dewelopera przewiduje montaż parapetów. Jeśli czegoś brakuje – nie zapomnijcie wspomnieć o tym w protokole!

Kąty proste między ścianami

Z reguły niewidoczne gołym okiem w stanie deweloperskim, potrafią przysporzyć mnóstwo problemów przy montażu zabudów stolarskich. Chcemy aby szafa idealnie przylegała do ścian i sufitu, zgodnie z projektem wnętrz. Nieestetycznym szparom na kurz mówimy stanowcze NIE!

Stolarka drzwiowa i okienna

Rysy, obicia, drobne uszkodzenia – ich usunięcie jest kosztowne lub wiąże się z koniecznością całkowitej wymiany danego elementu. Drzwi, okna i parapety będą z nami w mieszkaniu na długie lata i nie chcemy, aby drażniła nas obita futryna czy zarysowane okno.

Stan posadzek i ścian

Posadzka i ściany powinny być równe, bez widocznych pęknięć oraz śladów napraw. Warto również sprawdzić wilgotność posadzki. Jeśli przekracza 2%, to nie jest gotowa na układanie paneli lub desek. Zwróćmy też uwagę, czy podłoże nie ugina się pod naszym ciężarem.

Jeśli coś wydaje się nam oczywiste, to bardzo często sami usypiamy swoją uwagę. Pamiętajcie, aby być skrupulatnym i sprawdzać każdy kąt przy odbiorze deweloperskim mieszkania. Unikniecie tym samym niemiłych niespodzianek, niepotrzebnych nerwów oraz straty czasu i pieniędzy podczas wykańczania mieszkania pod klucz. Powodzenia!

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183