Home Blog Otwórz się na pomysły – okno w aranżacji wnętrz
Otwórz się na pomysły – okno w aranżacji wnętrz

Otwórz się na pomysły – okno w aranżacji wnętrz

Okna – traktowane niegdyś głównie jako źródło światła dziennego, obecnie stają się istotnym elementem aranżacji wnętrz. W naszych realizacjach pokazujemy, jak na różne sposoby uczynić je przemyślaną i wyjątkową ozdobą wnętrza.

Dostępna na rynku oferta stolarki otworowej pozwala wybierać w szerokiej gamie form, materiałów i barw. To początek udanej aranżacji, której dopełnieniem jest odpowiednia dekoracja. Poza aspektem pragmatycznym, jakim jest zapewnienie prywatności czy zaciemnienie pomieszczeń, ma ona również wymiar estetyczny, pozwalając wpisać okno w aranżację całego wnętrza, a także wykreować pożądany nastrój.

Kreujemy funkcjonalność

Funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń to aspekt, który decyduje nie tylko o wielkości czy kształcie okien, lecz również – istotnie wpływa na wybór elementów użytych do ich dekoracji. Inaczej zagramy słonecznym oknem wychodzącym na południe, inaczej tym skierowanym na zachód lub północ. Inne czynniki zadecydują o dekoracji okna w sypialni czy łazience, inne w kuchni bądź pokoju, w którym oglądamy telewizję. Odpowiednia kompozycja  dostępnych rozwiązań pozwoli osiągnąć oczekiwany efekt, dopasowany do aranżacji całego lokum, wszystko zaplanujemy w projekcie wnętrz.

Zakrywamy i rozświetlamy

Najczęściej stosowanym elementem dekoracji okna są różnego typu zasłony i zaciemnienia. Są niezwykle funkcjonalne i gwarantują prywatność oraz pełen komfort użytkowania pomieszczeń. Najmodniejszym dziś trendem, a jednocześnie optymalnym rozwiązaniem, jest łączenie różnych rodzajów dekoracji. Kompozycje drewnianych żaluzji z zasłonami w mocnych barwach, lekkich firan z roletami rzymskimi umożliwiają stworzenie niebanalnej aranżacji współgrającej z pozostałym wystrojem wnętrza. Pozwalają bawić się formą, barwą i strukturą, korespondując z tapicerowanymi meblami, poduszkami, pościelą, a także – kolorem ścian czy drobnych dekoracji.

 

Wokół okna

Dziś nie tylko samo okno, lecz również jego sąsiadujące strefy mogą być na rozmaite sposoby poddawane aranżacji, wpływając na ogólny odbiór okołookiennej części pomieszczeń. Minęły już czasy, kiedy to przestrzeń pod oknem była zarezerwowana dla grzejników – dziś jest dostępna dla zabudowy, a często wręcz znika, ustępując miejsca coraz częstszym w nowoczesnej zabudowie szklanym taflom sięgającym podłogi. Wokół okien zaczyna się coraz więcej dziać – pod nimi pojawiają się siedziska, tworzące miejsce do przechowywania i wypoczynku, na ścianach bocznych – półki na książki i szafy w zabudowie. Odpowiednio wkomponowane, współgrające z pozostałymi sprzętami, stanowią atrakcyjny element funkcjonalny i dekoracyjny, możesz to zaplanować już w projekcie mieszkania pod klucz.

Bądźmy kreatywni

Okno, podobnie jak traktowany jeszcze do niedawna po macoszemu sufit, to nowa przestrzeń aranżacji. Dostępność materiałów i rozwiązań pozwala zrealizować w tej sferze nawet najoryginalniejsze pomysły. Oświetlenie zamontowane w listwach zasłonowych, rolety drukowane w spersonalizowane wzory, niebanalne upięcia zasłon, witraże i inne ozdoby grające światłem to niezawodne sposoby na uczynienie okna atrakcyjnym i integralnym elementem wystroju wnętrza.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183