Home Blog Owocowy koktajl – wnętrza w soczystych odcieniach
Owocowy koktajl – wnętrza w soczystych odcieniach

Owocowy koktajl – wnętrza w soczystych odcieniach

Wiosenno-letni sezon to niewyczerpane źródło inspiracji płynących prosto z natury. Nie tylko dla kulinarnej palety deserów i przystawek, ale także w sferze aranżacji wnętrz. Rozkwitające i owocujące otoczenie napawa nas kolorami i ożywczą energią, którą z powodzeniem można przenieść do wystroju mieszkania. Warto zatrzymać ją na tę bardziej melancholijną, jesienno-zimową część roku.

Zainspirowani wiosną i zbliżającym się letnim sezonem prezentujemy klasyczne, ponadczasowe, jak również wyraziste projekty wnętrz. Są one niczym eleganckie ciasta, stonowane w podstawie, lecz ozdobione owocami na wiele sposobów – pokazują, jak można uzyskać wysmakowane aranżacje, inspirując się barwą ich i możliwością kombinacji.

Truskawkowy shake

Po pierwsze – truskawki. Uwielbiamy je szczególnie jako dodatek do mlecznych i lodowych koktajli. Biel zmiękcza ich czerwień, przeobrażając ją w jedyny w swoim rodzaju, pudrowy i słodki róż – kolor lata, młodości i szaleństwa. Przekraczając próg tego wnętrza, poczujesz się jak podróżnik w czasie. Bar mleczny z lat 60-tych, serwujący truskawkowe koktajle, eklektyczne wnętrze butiku słynnego domu mody, stylowy cadillac z amerykańskiego filmu, świat widziany przez różowe okulary – tu wszystko masz jak na dłoni. Jest cukierkowo i kobieco, ale wciąż stylowo i nowocześnie – wszechobecny odcień różu złagodzony został łagodnym seledynem, naturalnym drewnem i miękką linią łuków w różnych częściach wnętrza. Urokliwy klimat retro zbudowaliśmy dzięki precyzyjnie dobranym dodatkom, takim jak unikatowe lampy, wyłączniki, złote i czarne dodatki. To wnętrze jest pasteLOVE, a życie w nim słodkie niczym dolce vita!

Cukierkowo i kobieco, ale wciąż stylowo i nowocześnie

Wisienka na torcie

Po wybornym koktajlu przechodzimy do bardziej klasycznej części menu letniej aranżacji i sięgamy po kieliszek cherry. Słodka, ale elegancka kropla koloru wiśni, przewijająca się w różnych odcieniach we wszystkich partiach stylowego, ponadczasowego wnętrza, przeobraża je w idealną kompozycję barw. Biel, jasne drewno i szarości, stanowiące podstawę wystroju, wręcz domagały się takiego akcentu – zdecydowanego, wyrazistego i ożywczego w smaku. Punktem wyjścia i puentą tej opowieści jest obraz – wprowadza wiśniowe i złote akcenty, które przewijają się we wszystkich częściach mieszkania, w meblach, zdobieniach i dekoracyjnych dodatkach. Przeciwwagą jest tutaj czerń i szarość, budujące stabilne, spokojne tło dla gry soczystego koloru – podkreślają jego energię i łagodzą dynamikę, tworząc stabilną i spokojną przestrzeń do odpoczynku.

Owoce w karmelu

Czas na zwieńczenie naszej podróży po letnich inspiracjach w aranżacji wnętrz – słodkie owoce w karmelu i czekoladzie. Tutaj, podobnie jak w poprzednim wnętrzu, również króluje bordo, jednak w zdecydowanie głębszym odcieniu i ciemniejszej oprawie. To kolor, który nie lubi konkurencji, połączono go więc ze szlachetną miedzią – te dwa akcenty korespondują ze sobą we wszystkich częściach mieszkania, nadając mu arystokratyczny klimat wysublimowanej elegancji. Bordo pojawia się w meblach, poduszkach i dekoracjach, miedziany brąz – na ścianach, w elementach wykończeniowych i oświetleniu. Ten subtelny dialog rozbija stonowaną bazę, przeplecioną czarnymi akcentami, utrzymaną w bieli oraz w szarościach. Tak powstaje dynamika tego wnętrza, gdzie spotyka się tradycja i nowoczesność, co warto wykorzystać w projekcie apartamentu. Czas na deser prawdziwego konesera. Co powiesz na owoce w polewie z gorzkiej czekolady?

Bordo nie lubi konkurencji

Aranżacja tej sypialni to przykład spójnego i pomysłowego wykorzystania motywów wiodących w wystroju całego domu – bieli, szarości i brązów w tle, które uzupełnia powtarzająca się zdecydowana barwa oraz wzory w różnej konfiguracji. Powstała przestrzeń jest klasyczna i stonowana, przyprawiona akcentem mocnego smaku i odpowiednią dawką dynamicznej energii.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183