Home Blog Prywatność z wyrazistym akcentem – sypialnia Domu Szlachetnych Barw
Prywatność z wyrazistym akcentem – sypialnia Domu Szlachetnych Barw

Prywatność z wyrazistym akcentem – sypialnia Domu Szlachetnych Barw

Sypialnia to miejsce wyjątkowe – pełne magii snów i kojącego wypoczynku. Warto dopieścić jej wystrój, by jak najlepiej spełniała swoją rolę i pozostawała spójna z wykończeniem całego wnętrza. Przykładem idealnej aranżacji wnętrza jest sypialnia w Domu Szlachetnych Barw, nagrodzona w konkursie Build Architecture Awards 2020.

Sypialnia, stanowiąca osobne pomieszczenie, to przestrzeń w całym domu najbardziej prywatna i osobista, najrzadziej też odwiedzana przez gości. Pomimo tego, a może właśnie dlatego, wymaga szczególnego traktowania – tak w doborze rozwiązań, jak i kolorów czy materiałów.

Kolor na pierwszym planie

Dominantą kolorystyczną jest w aranżacji sypialni zieleń – utrzymana w zdecydowanych, ciemnych tonacjach. Obecność tej barwy, powtórzonej w różnych strefach domu, ustanawia jego całościową spójność aranżacyjną projektu wnętrz. Kolor ten znajdziemy na wybranych ścianach, jak również w postaci głównego mebla tego pomieszczenia – dużego łóżka z wezgłowiem, obitego tkaniną o strukturze aksamitu. Uzupełniają je ozdobne poduszki w tym samym kolorze oraz okrągły puf przed toaletką. Mocna barwa, przełamująca biało-szare tło, oraz szlachetny materiał kreują w tej przestrzeni atmosferę luksusowej przytulności.

Zdecydowany odcień zieleni i aksamit.

Dynamika roślinnych wzorów

Wybór modnego koloru to nie jedyny element, który stanowi o unikalnej urodzie tego klimatycznego wnętrza. Ścianę za łóżkiem pokryto w całości wzorzystą tapetą z nieregularnym, abstrakcyjnym motywem roślinno-zwierzęcym. To powierzchnia, na której dużo się dzieje – przyciąga wzrok i wprowadza nieoczywistą dynamikę do stonowanego wnętrza. Łagodzi ją elegancka kolorystyka – biel, beż oraz odcienie zieleni, doskonale korespondujące z pozostałymi elementami sypialni. Zastosowanie tego prostego i efektownego rozwiązania nie wymaga już dodatkowego ozdabiania ścian.

Ostatnie szlify

Sypialnia Domu Szlachetnych Barw to przestrzeń klasyczna. Biel, szarość i kolor drewna w podstawie uzupełniają nie tylko akcenty kolorystyczne i wzór tapety, lecz również – przemyślane dodatki, skomponowane w sposób potęgujący prywatny nastrój tego wnętrza. Umieszczone naprzeciw łóżka duże, okrągłe lustro odbija wzór tapety oraz blask lamp. Światło zapewniają kuliste abażury w złotych oprawach – złoto powtórzono również w stolikach nocnych oraz oprawie pufy. Całość uzupełniają beżowe zasłony korespondujące z barwą drewna podłogi oraz półek.

Biel, szarość i kolor drewna.

Aranżacja tej sypialni to przykład spójnego i pomysłowego wykorzystania motywów wiodących w wystroju całego domu – bieli, szarości i brązów w tle, które uzupełnia powtarzająca się zdecydowana barwa oraz wzory w różnej konfiguracji. Powstała przestrzeń jest klasyczna i stonowana, przyprawiona akcentem mocnego smaku i odpowiednią dawką dynamicznej energii, pasująca również w projekcie małego mieszkania.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183