Home Blog KODO Care – wnętrza tworzone z myślą o osobach starszych i z niepełną sprawnością ruchową
KODO Care – wnętrza tworzone z myślą o osobach starszych i z niepełną sprawnością ruchową

KODO Care – wnętrza tworzone z myślą o osobach starszych i z niepełną sprawnością ruchową

Marzenia o KOmpletnym DOmu, pięknym i komfortowym, to przywilej nie tylko ludzi młodych i aktywnych. W sytuacji, gdy projekt wnętrz tworzony jest z myślą o seniorach i osobach z ograniczoną sprawnością ruchową, bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz swoboda użytkowania stanowią wartości nadrzędne. Ważne są indywidualne potrzeby mieszkańców oraz troska o ich komfort.

Swoboda bez barier

Przygotowanie mieszkania przeznaczonego dla osoby starszej lub z ograniczoną sprawnością ruchową to szczególne wyzwanie aranżacyjne. Tu funkcjonalność i swoboda użytkowania zdecydowanie wysuwają się na pierwszy plan. Jest wiele tematów, które należy rozpatrzyć, by przestrzeń była zarówno bezpieczna, jak i wygodna w codziennym użytkowaniu. Należy do nich m.in. rozplanowanie układu pomieszczeń, dostosowanie ciągów komunikacyjnych oraz wybór elementów wykończeniowych podczas projektowania wnętrza domu. Wszystkie dokonane wybory mają przełożyć się na komfort mieszkańca tak, by jak najmniej odczuwał niedogodności związane ze swoim wiekiem czy stanem zdrowia.

Prysznic bez barier we wnętrzu KODO.

KODO Care to kompleksowa usługa realizacji wnętrz – oparta na bogatej wiedzy z zakresu budownictwa i aranżacji bez barier, a także na doświadczeniu płynącemu z wielu zrealizowanych projektów.                                                                            

Przestrzeń nie-zwykła

Współpraca w ramach KODO Care może zacząć się już na etapie wyboru mieszkania oraz ustaleń z deweloperem i obejmować wiele obszarów. Jednym z nich jest projekt zmian lokatorskich, a należy do nich zarówno przystosowanie układu pomieszczeń, dobór stolarki z odpowiednim sposobem otwierania czy rozmieszczenie punktów elektrycznych. W ramach usługi klienci mogą liczyć również na  ekspertyzę mieszkania z rynku wtórnego lub już posiadanego lokum, remonty pod klucz oraz doradztwo, jakie rozwiązania można zastosować przy przebudowie i aranżacji pomieszczeń tak, by stworzyć przestrzeń przyjazną dla seniora i osoby niepełnosprawnej.

Podczas urządzanie takiego mieszkania liczy się czas – fachowa usługa biura projektowego gwarantuje efekt w postaci przemyślanego, dopracowanego projektu i jego terminowej realizacji. Poza usługą zmian lokatorskich, KODO Care obejmuje również wszystkie procesy związane z wykończeniem i aranżacją mieszkania – w założonym budżecie i w określonym czasie. 

Bezpiecznie i elegancko

Wnętrza KODO tworzone z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych to wyjątkowa przystań – dostosowana do potrzeb mieszkańców i wyposażona w rozwiązania ułatwiające życie. We wszystkich projektowanych aranżacjach, poza funkcjonalnością i bezpieczeństwem, pamiętamy także o innym istotnym aspekcie – spójnej stylistyce wszystkich wnętrz.

Elegancka kuchnia bez górnych szafek – wszystko w zasięgu ręki.

Dom bezpieczny może być również piękny. Wnikliwie analizujemy upodobania estetyczne przyszłego lokatora, tworząc przestrzeń komfortową, przytulną i niepowtarzalną w swoim klimacie. W KODO Care, podobnie jak i we wszystkich innych realizacjach, przyświeca nam jedna idea – każdy zasługuje na swój wymarzony KOmpletny DOm.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183