Home Blog Styl Hamptons w domowych wnętrzach
Styl Hamptons w domowych wnętrzach

Styl Hamptons w domowych wnętrzach

Styl ten zawdzięcza swoją nazwę nadmorskiej miejscowości Hampton, którą upodobały sobie nowojorskie elity. Wnętrza luksusowych rezydencji i domów na Long Island są nam dobrze znane z amerykańskich filmów i komedii romantycznych.

“Hamptons przejawia wiele cech stylu klasycznego”

Hamptons przejawia wiele cech stylu klasycznego, jednak w znacznie lżejszej i luźniejszej formie. Najważniejszy jest komfort i wygoda w otoczeniu naturalnych materiałów, pięknych przedmiotów i dekoracji w stylu marynistycznym.

Bazę kolorystyczną w projektach wnętrz stanowią złamane biele, delikatne szarości i beże uzupełnione akcentami w odcieniach błękitu i pudrowego różu. Miękkie meble wypoczynkowe obite tkaninami w subtelne wzory lub pasy, zdobią liczne poduszki i pledy z kaszmiru lub wełny.

Klimat wakacji w aranżacji wnętrz podkreślają rattanowe meble, skrzynie podróżne służące za stoliki i sizalowe dywany. W oknach sprawdzą się długie elegancko upięte zasłony lub shuttersy. Nie może również zabraknąć dużej ilości dekoracji ze szkła, ceramiki, srebra i innych metali, które dodadzą blasku i odrobiny luksusu. Do tego świece i świeże kwiaty.

Wnętrza Hamptons uwielbiają akcenty marynistyczne pod postacią naturalnych dekoracji, np. muszli oraz wyrzuconych przez morze kawałki drewna, lin okrętowych w różnych detalach, tapety z motywami łodzi i innych materiałów.

Doskonałym uzupełnieniem są lampy z dużymi tekstylnymi abażurami, rozstawione na stolikach bocznych i konsolach. Uniwersalna kolorystyka, elegancja i luźna klasyka sprawiają, że wnętrza w stylu Hampton są ponadczasowe i idealnie pasują do projektu apartamentu.

Zdjęcia znalezione na: https://pl.pinterest.com

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183