Home Blog Ton w ton – monochromatyczne wariacje w nowoczesnym domu
Ton w ton – monochromatyczne wariacje w nowoczesnym domu

Ton w ton – monochromatyczne wariacje w nowoczesnym domu

Zestawianie ze sobą jednolitych barw to jeden z najmodniejszych trendów ostatnich sezonów. Takie podejście nie musi jednak oznaczać monotonii – dowodzą tego nasze realizacje. Włączenie do gry szlachetnych materiałów, a także czarnych i złotych akcentów, może zwiększyć możliwości aranżacji wnętrz i sprawić, że będą prezentowały się nowocześnie i efektownie.

Największą popularnością w monochromatycznych stylizacjach cieszą się obecnie barwy neutralne, wśród których króluje biel, szarość oraz beże. Kluczem do sukcesu są projekty wnętrz z odpowiednim zestawieniem różnych odcieni, przy umiejętnym operowaniu ich nasyceniem i tonacją – zarówno w elementach bazowych, jak i w dodatkach.

Biel i szarość niejedno mają imię. Możemy się o tym przekonać choćby przeglądając palety farb lub tkanin obiciowych. Warto łączyć je ze sobą na różnych płaszczyznach, dodając kroplę mocniejszego koloru.

Tak modne dziś białe ściany warto zestawić z gładkimi lub strukturalnymi powierzchniami, a także z naturalnymi materiałami, takimi jak marmur czy drewno o jasnobeżowych słojach, które warto wykorzystać w projekcie apartamentu. Te bowiem nadadzą wnętrzu szlachetny wymiar. W tym otoczeniu doskonale prezentują się kolory opozycyjne – ciemnografitowa zabudowa, srebrne obudowy sprzętów, czarne blaty oraz dodatki w postaci mebli i lamp. Minimalistyczne formy wydobywają urodę takich zestawień. Pozwalają także wyodrębnić funkcjonalne strefy mieszkania.

Bazowa szaro-biała tonacja wnętrza to doskonałe otoczenie dla gry struktur, kształtów oraz bardziej wyrazistych kolorów. W monochromatycznych aranżacjach szczególną rolę grają plusze, dywany, aksamity oraz naturalny kamień. Warto postawić także na nieoczywiste w formie meble, a także akcenty dekoracyjne w energetyzującej barwie. Jednolita, stonowana kolorystycznie przestrzeń to doskonałe tło np. dla złota i miedzi.

Monochromatyczne barwy, wzbogacone drobnymi akcentami w żywych kolorach, to pomysł na pomieszczenia o różnych funkcjonalnościach. W sypialni ciemny odcień szarości przełamuje geometryczny wzór jaśniejszej tapety, a złoto przewija się w fantazyjnych lampach oraz w postaci elementów tekstylnych.

Biel i czerń, żyłkowany marmur w kontrze do białej powierzchni, a także stal i kamień – to doskonałe duety, które decydują o charakterze łazienki. Takie zestawienia nie tylko potęgują pożądaną w tym przypadku sterylność pomieszczenia, lecz także stanowią doskonałe tło dla dodatków.

Bogactwo dostępnych materiałów wykończeniowych oraz dekoracji umożliwia realizację monochromatycznych wariacji w dowolnym kolorze. Szarość i biel to tylko jeden z pomysłów – popularny, ale wcale nieoczywisty. Jednak wbrew pozorom, przy łączeniu kolorów z tej samej rodziny, łatwo o błędy. Dlatego warto korzystać ze zgromadzonych w Bibliotece Produktów KODO wzorników i próbek. Na bazie moodboardów możemy zestawić ze sobą konkretne materiały, kolory i faktury oraz sprawdzić, jak współgrają w tym samym świetle. To daje nam pewność, że świetnie odnajdą się w naszym wnętrzu.

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183