Home Blog „DOM SZLACHETNYCH BARW” od KODO z nagrodą BUILD ARCHITECTURE AWARDS 2020
„DOM SZLACHETNYCH BARW” od KODO z nagrodą BUILD ARCHITECTURE AWARDS 2020

„DOM SZLACHETNYCH BARW” od KODO z nagrodą BUILD ARCHITECTURE AWARDS 2020

Najlepsze gotowe wnętrze mieszkalne – to jedna z nagród przyznawanych przez międzynarodowy magazyn architektoniczny BIULD w konkursie Architecture Awards. W tym roku jury doceniło naszą wyjątkową realizację – za unikalne połączenie nowoczesności i codziennej funkcjonalności. Zobaczcie, jak prezentuje się nasz zwycięski projekt!

„Dom szlachetnych barw – „House of Noble Colours” to realizacja naszej Pracowni, która została zgłoszona do tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez magazyn BUILD. Jej nazwa nie jest przypadkowa – stanowi podsumowanie dominanty kolorystycznej, przewijającej się we wszystkich pomieszczeniach, w połączeniu z wyjątkowymi materiałami w nieoczywistej stylizacji. KODO odpowiadało za opracowanie projektu wnętrz i wykończenie tego czteropoziomowego mieszkania pod klucz.

Przekraczając jego próg możemy poczuć klimat wyrafinowanego i funkcjonalnego luksusu. Każde pomieszczenie jest tu nieco inne – dzięki przemyślanym, wysmakowanym połączeniom nadano im odrębny charakter, spojony kolorystyką oraz niezwykłą korespondencją motywów i dekoracji.

Dominującymi barwami nagrodzonej realizacji są odcienie szmaragdu i butelkowej zieleni – szlachetne kolory przywodzące na myśl wnętrza w stylu vintage. Eleganckie i pełne smaku, kreują atmosferę luksusowej, pełnej ciepła wygody. Barwy te zdobią ściany, przewijają się w aksamitnych obiciach mebli, poduszek oraz drobnych elementów dekoracyjnych. Zestaw ten uzupełniają stonowane szarości i pudrowy róż, a także utrzymane w podobnej tonacji delikatne i roślinne wzory, zdobiące ściany niektórych pomieszczeń. Całość uzupełnia stalowa czerń i surowa biel – industrialne elementy wnoszące do tej przestrzeni surową nowoczesność – przeciwwagę dla miękkich pluszowych tkanin i drewna. Urodę wnętrz podkreśla światło – jego dyskretnie rozmieszczone źródła,  minimalistyczne i oszczędne w formie, tworzą klimat rodem z arystokratycznych salonów.

„Dom szlachetnych barw” stanowi kwintesencję wieloletnich doświadczeń naszej Pracowni, indywidualnego podejścia do każdego klienta oraz wiedzy na temat nowoczesnych trendów i funkcjonalnych rozwiązań. Nagroda BUILD Architecture Awards 2020 (w dwóch kategoriach!) to dla nas ogromne wyróżnienie i siła napędowa do dalszych działań. To także dowód na to, że koncepcje aranżacyjne realizowane przez polskich architektów wnętrz doceniane są nie tylko na rodzimym rynku, ale także za granicą.

Projekt i wykonanie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Deweloper: Yareal

Lokalizacja: Warszawa

Powierzchnia: 170 m²

Liczba pięter: 4

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183