Home Blog Modna i funkcjonalna – garderoba z #wnętrzaKODO
Modna i funkcjonalna – garderoba z #wnętrzaKODO

Modna i funkcjonalna – garderoba z #wnętrzaKODO

Przestrzeń określana ogólnie garderobą to nadzwyczaj istotna strefa każdego domu czy mieszkania – nie tylko dla fanów mody oraz kolekcjonerów butów. Dobrze przemyślana jest najlepszym sposobem na zorganizowane i przechowywanie poszczególnych elementów ubioru. W aranżacjach KODO dbamy o to, by zawsze spełniała potrzeby i upodobania estetyczne mieszkańców.

Garderoba zazwyczaj kojarzy się z niedużym, ale osobnym pomieszczeniem, zarezerwowanym w szczególności dla domów czy większych mieszkań. Całkiem niesłusznie, ponieważ przestrzeń o tej funkcjonalności można z powodzeniem wygospodarować na niewielkim nawet metrażu, podczas projektowania mieszkania pod klucz. Umożliwiają to zarówno gotowe rozwiązania dostępne na rynku, jak i dedykowane zabudowy projektowane i wykonywane na potrzeby konkretnego lokalu. W realizacjach KODO pokazujemy, jak różne mogą być pomysły na garderobę oraz – jak zmaksymalizować jej funkcjonalność w każdych okolicznościach.

Garderoba samodzielna

Osobne pomieszczenie przeznaczone na garderobę to przywilej właścicieli większych mieszkań. Jego organizacja skupia się wówczas na przygotowaniu funkcjonalnej zabudowy meblowej oraz toaletki. Często nie posiada okna, warto więc pomyśleć również o bardzo istotnym w tym przypadku odpowiednim oświetleniu oraz dużych lustrach.

Przemyślany projekt aranżacji wnętrza potrafi wręcz „znaleźć” dodatkowe metry na garderobę tam, gdzie pierwotnie wydaje się to niemożliwe. W mniejszych mieszkaniach „osobną” garderobę można wydzielić za pomocą ścianek działowych bądź tworzącej ścienne przegrody zabudowy meblowej. Doskonale nadają się do tego większe sypialnie czy ciągi komunikacyjne, w których możemy poświęcić kawałek podłogi na szafy, lustro czy toaletkę, nie naruszając funkcjonalności całego pomieszczenia.

Garderoba sypialniana

Gdy „nadmiarowe” metry kwadratowe, które można przeznaczyć na garderobę, nie są normą, wtedy z pomocą przychodzą alternatywne możliwości stworzenia wydzielonej strefy do przechowywania w projekcie małego mieszkania. Najlepszą, a tym samym najczęściej wykorzystywaną, jest garderoba w zabudowie sypialnianej. W niemal każdej sypialni znajdzie się przestrzeń odpowiednia do wykonania pojemnej zabudowy ściennej z lustrem, a nawet – miejscem na toaletkę. Dostępność różnorodnych materiałów oraz możliwość wykonania dowolnej kombinacji szaf, szuflad i półek pozwala uzyskać maksymalną funkcjonalność oraz estetykę wpasowaną w całość aranżacji.

 

Garderoba w zabudowie

Zabudowa szaf w holu to koncepcja znana od wielu lat w projektach wnętrz – do dziś w małych mieszkaniach spotykamy tzw. pawlacze i szafy wbudowane w każde możliwe miejsce korytarza. To pomysł, który warto wykorzystać nawet wtedy, gdy mamy osobną garderobę na ubrania bądź dedykowane im miejsce w sypialni.

Garderoba przy wejściu

Przemyślana zabudowa w holu, uwzględniająca lustro oraz np. siedzisko to doskonała koncepcja na przechowywanie rzeczy, które zakładamy tuż przed wyjściem z domu – butów oraz okryć wierzchnich. Pojemne szafy mogą służyć również za pomieszczenie gospodarcze – pozwalają zabudować pralkę, schować odkurzacz czy inne przedmioty codziennego użytku.

Funkcjonalność na szóstkę

We wszystkich garderobianych przypadkach i aranżacjach, poza ich zewnętrzną estetyką, warto pomyśleć o ich najważniejszej roli – funkcjonalności. W projektach KODO zawsze dbamy o to, by docelowa garderoba spełniała wszystkie potrzeby lokatorów. Nasze realizacje wyposażamy w adekwatne ilości półek, szuflad, miejsc na wieszaki, przewidujemy miejsca na lustra, siedziska, wyspy i toaletki, a całość wyposażamy w odpowiednie oświetlenie – podstawowy element warunkujący komfort użytkowania tej przestrzeni. Najnowsze technologie pozwalają maksymalnie wykorzystać istniejące możliwości oraz zapewnić wygodę ich użytkowania o każdej porze dnia i nocy. 

PROJEKTY
I REALIZACJE
WNĘTRZ

ZACHWYCIŁO CIĘ TO WNĘTRZE?

Porozmawiajmy o tym,
jak ten styl może sprawdzić się w Twoim domu.
WARSZAWA
ul. Niemcewicza 17
02-306 Warszawa
WROCŁAW
ul. Podwale 1a
50-043 Wrocław
TRÓJMIASTO
ul. Heweliusza 22
80-890 Gdańsk
Marka KODO i wszelkie prawa autorskie do materiału zaprezentowanego w serwisie kodo.pl należą do 2CS sp. z o.o.
z siedzibą we Wrocławiu, ul. Podwale 1A, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS pod numerem 0000339183